Sektörler & Çözümler > ATP e-Devlet

Dijital dönüşümle kırtasiyecilik tarihe karışıyor. Hem çevre hem de iş süreçleri ferahlığa kavuşuyor. ATP, sunduğu e-Devlet çözümleri ve bulut hizmetleriyle kurumların e-dönüşümüne katkı sağlıyor.

edevlet

ATP’nin sunduğu E-Fatura çözümleriyle, fatura gönderme ve kayıt işlemleri daha etkin, güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Faturalar elektronik ortamda kesildiği için kağıt fatura kesilmesine ve nüshalarının arşivlenmesine gerek yoktur.

E-Fatura verileri, muhasebe, ERP ve diğer bilgi sistemlerine otomatik olarak aktarılabilir. Bankacılık ödeme sistemleriyle yapılan entegrasyon sayesinde muhasebe departmanına büyük zaman kaybettiren tahsilat takibi kolaylaşır.

ATP’nin sunduğu E-Defter çözümleriyle muhasebe kayıtları GİB’e hızlı, eksiksiz ve mevzuata uygun şekilde kaydedilir. GİB kurallarına uygun kontrol raporları uyumluluğu güvence altına alır.

Kayıtlar kullanıcı bilgisine ihtiyaç duymaksızın defter verisine dönüştürülebilir. İhtiyaç duyulan raporlar çok daha hızlı ve kolay üretilir.

Daha yeşil bir dünya için ATP olarak E-Arşiv çözümlerini destekliyoruz. E-Fatura ile çalışan E-Arşiv, sistem üzerinde dijital imzalı faturalar oluşturur. Rapor gönderimi süreçlerini GİB mevzuatına uygun, etkin ve kolay bir şekilde yerine getirir.

GİB’in talep etmiş olduğu veriler fatura oluşturulması esnasında sağlanır ve faturalar mail kanalıyla gönderilir. Muhasebe kayıtları ödeme kaydedici cihazlarla sağlanan entegrasyon sayesinde otomatik olarak oluşturulur.