Skip to content

Platin Online 14 Mayıs 2021

Platin Online 14 Mayıs 2021

Ümit Cinali: Pandemi şirketlerin dijitalleşme süreçlerini hızlandırdı

 

ATP CEO’su Ümit Cinali halka arz süreci ve yeni yatırımları ile ilgili Platinonline.com’un sorularını yanıtladı. Cinali “Pandemi tüm dünyada ve Türkiye’de şirketlerin dijitalleşme süreçlerini hızlandırdı. Birçok şirket dijital dönüşüm planlarını hızlandırmak ve aylarla ifade edilebilecek süreler içinde gerçekleştirmek durumunda kaldı” dedi.

Ata Holding iştiraki olan, 1997 yılında kurulan finans ve konuk ağırlama sektörleri başta olmak üzere kurumsal şirketlerin ihtiyaç duyduğu yaşamsal (mission critical) platform, yazılım ve hizmetleri geliştiren ATP (ATA Teknoloji Platformları), çatısı altında bulunan Tradesoft, Zenia, ATP Dijital Dönüşüm ve ATP ArGe markalarıyla yenilikçi teknolojileri müşterileri için rekabet ve maliyet avantajına dönüştürerek, beklentileri her geçen gün artan son tüketicilerine daha kapsamlı ve iyi hizmet ve deneyim sunmalarına yardımcı oluyor. ATP CEO’su Ümit Cinali, halka arz süreci ve yeni yatırımları ile ilgili Platinonline.com’un sorularını yanıtladı.

ATP olarak kendiniz hakkında bilgi verir misiniz? Hangi alanlarda faaliyet gösteriyorsunuz?

ATP, büyük kurumsal yapılara yaşamsal işlemler gerçekleştiren kapsamlı yazılımlar ve hizmetler sunuyor; ve kurumların dijital dönüşümlerini destekliyor. Ana faaliyet alanlarımızda, sermaye piyasalarına yönelik çözümlerimizi Tradesoft, konuk ağırlama sektöründe Hızlı Servis Restoran (QSR) zincirleri çözümlerimizi Zenia ve diğer sektörlere yönelik çözümlerimizi de ATP Digital markalarımızla sunuyoruz.

Tradesoft, Türkiye’de 16 aracı kurum, 11 portföy yönetim şirketi, 3 banka, 2 yatırım ortaklığı ve 2 emeklilik şirketine hizmet veriyor. Borsa işlem hacimlerine göre ilk 10 kurumun 5’i, portföy büyüklüklerine göre de ilk 10 kurumun 6’sı Tradesoft müşterileri. Tradesoft platformları, Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki payının yüzde 44’üne sahip. Tradesoft, regülasyonlara uyumluluğu, sermaye piyasalarına sunduğu yenilikler ve kurumsal süreçleri ile öne çıkıyor.

 

Haberi kaynağından okumak için tıklayınız > 

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın