CoreTalent Genç Yetenek Programı

Bu yıl 5. kez düzenlediğimiz Core Talent Genç Yetenek Programı ile şirketimize vizyonumuzu destekleyecek, değerlerimizi benimseyecek yetenekleri kazandırmayı ve geleceğin yazılımcılarını yetiştirmeyi planlıyoruz.

Programımızın sonunda katılımcılarımıza şirketimizin stratejileri ve kaynak ihtiyaçları doğrultusunda tam zamanlı kadroya dahil edilmek üzere öncelik veriyoruz.

2016
ATP Core Talent Genç Yetenek Programı ilk kez 2016 yılında uygulandı
23
Başlangıcından itibaren 23 kişi ATP Core Talent Programı ile stajyer olarak aramıza katıldı
7
CoreTalent katılımcıları içerisinden 7 kişi tam zamanlı olarak ATP'de işe başladı

ATP CoreTalent Genç Yetenek Programı Nedir?

 

ATP CoreTalent uzun dönemli staj ve genç yetenek işe alımını kapsayan bir yetenek programıdır. Kariyerin için planlarını yaptıysan ve Yazılım – ArGe sektörlerine ilgi duyuyorsan Core Talent Genç Yetenek Programı tam sana göre! Deneyimli yazılımcılarla birlikte kod yazmak istiyor ve özgeçmişine güveniyorsan ATP Core Talent programına tercih edilen genç sen de olabilirsin.!

Program Hakkında

 

Genç yeteneklerin kariyer yolculuğunda büyük bir fırsat olduğuna inandığımız ATP CoreTalent işe alımları düzenli olarak her yıl yapılır. İlanımız her yıl Mart ayında açılır ve ATP ArGe ile Tradesoft ekiplerindeki çeşitli rollerden oluşan genel başvuruları kapsar. İlana başvuran adayların özgeçmişi  değerlendirilir. Özgeçmişi uygun bulunan başvurular telefon mülakatı, online İngilizce sınavı ve online teknik sınav sonrası değerlendirme merkezine alınır. Değerlendirme merkezinde adayların potansiyeli program kapsamında kullanılan İK değerlendirme araçları ile ölçülür.

 

Programa uygun bulunan CoreTalent ekip üyeleri her yıl Haziran ve Temmuz aylarından başlayarak Eylül’e kadar şirketimizde tam zamanlı stajyer olarak görev alır. Tüm katılımcılar ATP vizyon ve stratejileri doğrultusunda profesyonel iş hayatına yönelik temel bilgileri içeren bir gelişim yolculuğuna dahil edilir. Gelişim yolculuğu kapsamında alanında deneyimli profesyonel ekip yöneticileri eşliğinde eğitim ve mentorluk programlarını tamamlayan katılımcılar kariyerinde bir adım öne geçmiş olur.

Neler Kazandırır?

Mülakat ve değerleme merkezi deneyimi kazanma

Gerçek yazılım projelerinde yer alma fırsatı

Mentorunla birlikte tüm yaz sürecek aktif bir çalışma dönemi

Şirket içi eğitimler ve workshop etkinliklerine katılım

Yöneticilerimizle sohbet toplantıları

Program sonunda ATP’de kariyer imkanı

Kimler Katılabilir?

 

  • Lisans programlarının Bilgisayar, Yazılım, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik Mühendisliği bölümlerinde 3.veya 4. sınıf öğrencisiysen veya lisansüstü programlarına devam ediyorsan,
  • Çok iyi derecede İngilizce biliyorsan,
  • Zorlukları seviyorsan ve çözüm üretmek seni heyecanlandırıyorsa,
  • Bilgi, deneyim ve sürekli öğrenmenin gücüne inanıyorsan,
  • “Kod yazmaktan keyif alıyorum ve yazılım alanında kariyer hedefliyorum” diyorsan,

Aradığımız CoreTalent sensin!

core