Skip to content

Foreks 24 Mayıs 2021

Foreks 24 Mayıs 2021

ATP Halka Arzında 27-28 Mayıs Tarihlerinde Talep Toplanacak

 

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş (ATP) halka arzında 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde talep toplanacak.

Tamamı sermaye artırımı yoluyla yapılacak halka arzda 7.500.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek. Sabit fiyat ile 24 TL’den talep toplanacak halka arz sonrasında ATP’nin halka açıklık oranı yüzde 20 olacak. Payların 3 Haziran 2021 Perşembe günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.Özgün markalar, güçlü büyüme ve yüksek kârlılık

Yazılım sektöründe kendi özgün markalarını geliştiren ATP Türkiye’den dünya markaları çıkardı. ATP’nin Tradesoft markasıyla sunduğu çözümler sermaye piyasalarında aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri işlemlerinin yüksek standartlarda, hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Tradesoft platformları Borsa İstanbul işlem hacminde kendi alt yapısını kullanan 3 finans kurumu haricinde kalan ve rekabete açık olan pazarda %44 pazar payına sahiptir. Tradesoft çözümleri halen Türkiye’de 16 aracı kurum, 11 portföy yonetim sirketi, 3 banka, 2 yatırım ortaklıgı ve 2 emeklilik sirketi tarafından kullanılıyor.

 

Haberi kaynağından okumak için tıklayınız >

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın