Skip to content

Dünya 24 Mayıs 2021

Ekonomist 20 Mayıs 2021

ATP halka arz geliriyle globali hedefliyor

 

ATP halka arzı için 27-28 Mayıs tarihlerinde talep toplanacak. Yüzde 20’si halka arz olacak ATP’nin Genel Müdürü Ümit Cinali, halka arz sonucunda elde edecekleri kaynakları büyüme hedefleri doğrultusunda kullanacaklarını dile getirdi.

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş (ATP) tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan halka arz başvurusu onaylandı. 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde iki gün süreyle talep toplayacak olan ATP’nin yüzde 20’si halka arz edilecek. Tamamı sermaye artırımı yoluyla yapılacak halka arzda 7.500.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek. Sabit fiyat ile 24 TL’den talep toplanacak halka arz sonrasında ATP’nin halka açıklık oranı yüzde 20 olacak. Payların 3 Haziran 2021 Perşembe günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Kaynakları büyüme hedefine aktaracak

ATP Genel Müdürü Ümit Cinali ATP’nin, büyük global hedefl eri olan bir teknoloji şirketi olduğunu dile getirerek “Ürünleşmeyi, markalaşmayı ve faaliyet gösterdiği sektörlerde öne çıkmayı başarmış bir yapıya sahip. Büyük müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı kurumsal yazılım ve hizmetlerden oluşan çözümler sunmakta. Tüm markalarımızın pazarları yüksek potansiyeller içermekte ve biz bu fırsatları değerlendiren planlarımız doğrultusunda ilerliyoruz. Zenia ile yurtdışı açılımında önemli adımlar atıyoruz. Halka arz sonucu elde edeceğimiz kaynakları büyüme hedefl erimiz doğrultusunda kullanacağız” dedi.

 

Haberi kaynağından okumak için tıklayınız >

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın