Skip to content

ATP, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne gümüş sponsor olarak katılacak

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 2021

16-17 Kasım 2021 tarihlerinde, “Yeniden Birlikteyiz” temasıyla gerçekleştirilecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne gümüş sponsor olarak katılıyoruz. Kongrede, sermaye piyasalarının Türkiye ekonomisine, şirketlere, şehirlere ve bireylere sunduğu katma değerlere odaklanılacak.

Kongrede, “Koronavirüs Sonrası Ekonomi ve Finansal Piyasalar”, “Sürdürülebilirlik”, “Dijital Dönüşüm ve Gelecek Senaryoları” ile “Yeni Nesil Girişimcilik ve Sermaye Piyasası Olanakları” olmak üzere dört ana konu tartışmaya açılacak. Dünyadan ve Türkiye’den ünlü uzman ve liderlerin konuşmacı olarak katılacağı Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde 35 panelin yanı sıra 28 farklı başlıkta eğitim programları da yer alacak.

Dünyaca ünlü Amerikalı sermaye piyasaları uzmanı James Rickards ekonomi ve sermaye piyasalarına yönelik gelecek senaryolarını anlatırken, Prof. Dr. Jeffrey D. Sachs da sürdürülebilir kalkınma konusunda katılımcılara bilgi verecek.

Sermaye piyasalarının geleceği Dijitalleşen Sermaye Piyasalarında Gelecek Senaryoları panelinde tartışılacak

Kongre kapsamında düzenlenen “Dijitalleşen Sermaye Piyasalarında Gelecek Senaryoları” panelinin moderatörlüğünü ATP’nin sermaye piyasaları birimi Tradesoft’un yöneticisi ve ATP Genel Müdür Yardımcısı Hamit Can üstleniyor. Panelde Dijital Sermaye Piyasası Aracıları, Sermaye Piyasalarında Fintek Hizmetlerdeki Yenilikler, Kum Havuzu (Sandbox) Uygulamalarının Sermaye Piyasalarına Etkisi ve Regülasyon Teknolojileri başlıkları altında değerlendirmeler yapılacak ve “Dijitalleşme trendi gelecekte hizmetler ve iş gücü açısından bizi nereye götürecek?” sorusuna yanıt aranacak.

“Pandemi Döneminde Dijital Hizmetler Sermaye Piyasalarına Ne Kattı?” başlıklı panelde ise Tradesoft birimi Yazılım Direktörü İlyas Daşkaya konuşmacı olarak yer alıyor.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde panellerin yanı sıra çeşitli eğitimler de düzenlenecek. Bu çerçevede Kongre’nin Gümüş Sponsoru ATP’nin Tradesoft birimi Ar-Ge Ürün ve Proje Yöneticisi Cem Yünem de “Robotik Süreç Otomasyonu” eğitimini verecek.

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın