Skip to content

ATP, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Kuruyor

Ümit Cinali

Küresel piyasalara kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sunan yenilikçi teknoloji şirketi ATP, küresel fırsatlara açık ve ATP için gelişim alanı potansiyeli taşıyan, teknoloji ağırlıklı girişim şirketlerine yatırım yapmak ve büyümelerinde stratejik destek sağlamak amacıyla Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (GSYO) kurulmasına karar verdi. SPK başvurusu yapılan GSYO için ATP ilk etapta 25 milyon TL kaynak ayıracağını da duyurdu.

 

ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, GSYO’nun ATP’nin inovasyon gücünü ve hızını arttıracağını; odak alanları olan finans ve hızlı servis restoran (QSR) sektörlerdeki stratejik yatırımların ATP’ye yeni ve büyük potansiyele sahip fırsatlar oluşturacağını, çözüm portföyünü zenginleştirerek, ATP’nin  dönüşüm liderliği destekleyeceğini belirtti. Cinali sözlerini şöyle sürdürdü: “ATP faaliyet alanlarının tümünde, teknoloji, sektörlerin dönüşümüne liderlik etmekte. QSR alanındaki çalışmalar aynı zamanda küresel boyutta büyük fırsatlar sunmakta. Fırsatları zamanında yakalamada yaratıcılık, girişimcilik ve hız kritik faktörler. GSYO altında planladığımız şirket yatırımlarıyla bu kaslarımızı daha da güçlendireceğiz.”

 

Küresel ölçüde girişimlerine Hollanda’da Zenia Technologies ve Malta’da Zenia Limited şirketlerini kurarak başlayan ATP, 2020 yılında TS China’nın %51’i bünyesine katarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına adım atmıştı. 2021 yılında Konuk Ağırlama Teknoloji ve Yazılım A.Ş. şirketini kuran ATP, 2022 yılında ATP GSYO kurulması için işlemleri başlattı.

#ATATP

Diğer Blog Yazılarımıza Göz Atın