Sektörler & Çözümler > ATP Digital: Sektörel Çözümlerimiz

ATP Digital Kurumsal Logo

Perakende Sektörü Çözümlerimiz

ATP perakende çözümleri siparişte yapılan hataları ortadan kaldırarak müşteri memnuniyetine katkıda bulunur. Artık sipariş vermeyen müşterileriniz hakkında uyararak müşteri kayıplarının önüne geçer.

ATP perakende çözümleriyle müşterileriniz çağrı merkezi, internet, mobil gibi farklı kanallarından size ulaşarak, siparişlerini diledikleri yerden verebilir. Çözümlerimizi kullanarak müşterilerinizin farklı kanallardan verdiği siparişleri tek bir uygulama üzerinden takip edebilir, işlem geçmişini, tüketim tercihlerini ve alışveriş sıklığını gözlemleyebilirsiniz.

Restoran, çağrı merkezi, internet, mobil, sosyal medya gibi farklı kanallar üzerinden müşterilerinizi takip edin. Müşteri verilerinin analiziyle satış ve pazarlama faaliyetlerinize yön verin.

Tüm kanallardan gelen paket siparişlerini tek bir uygulama altında takip edin. Müşteri tercihlerini, favori siparişleri ve işlem sıklığını kayıt altına alın.

Müşterinizin sosyal medya hesaplarınızla ilgili yorum ve değerlendirmelerini merkezi bir uygulama üzerinden takip ederek, hızlı ve etkin bir şekilde yönetin. Her türlü haberin hızla yayıldığı sosyal medyada anlık aksiyonlar alarak markanızı öne çıkartın.

Şikayetleri şirketiniz için değerli bir bilgi kaynağına dönüştürün. SLA’ler tanımlayarak, süreci ölçün ve yönetin. Geciken talepler için otomatik uyarı ve eskalasyon mekanizmaları oluşturun. Müşteri talep ve şikayetlerini etkin bir şekilde sonuçlandırarak müşterilerinize mükemmel bir deneyim yaşatın.

ATP perakande çözümleriyle müşteri sadakatini %15 ile %20 arasında arttırın.

Shopping bags in shopping cart and credit card on laptop with paper boxes on table and sales data economic growth graph on screen, buying and selling services online on network, online shopping and e-commerce concept

Lojistik Sektörü Çözümlerimiz

Lojistikte zamanlama ve maliyet her şeydir! ATP Lojistik ve Depo Yönetimi çözümleri satış noktalarının planlanan zamanlarda beslenmesini sağlar. Stok ve sipariş hazırlama sürecinde hata oranını düşürür. Tedarik zincirindeki zaman kayıplarının, hataların ve buna bağlı olarak maliyetlerin düşürülmesine katkıda bulunur.

Microsoft Dynamics üzerinde çalışan Depo Yönetimi sistemi, deponuzu yakından izler ve verimli bir şekilde yönetmeniz için gerekli araçları sunar.  Mevcut ERP sisteminizle entegre çalışan Depo Yönetimi sistemi, tüm satın alma, satış, depo içi işlemleri ve ilgili finansal gerçekleşmeleri tek bir ortamda takip eder. El terminali entegrasyonuyla depo içi işlemlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Logistics, supply chain and delivery service concept : Fork-lift truck moves a pallet with box carton. Van on a laptop computer, depicts wide spread of products around globe in ecommerce popular era

e-Devlet Çözümlerimiz

Dijital dönüşümle kırtasiyecilik tarihe karışıyor. Hem çevre hem de iş süreçleri ferahlığa kavuşuyor.

ATP, sunduğu e-Devlet çözümleri ve bulut hizmetleriyle kurumların e-dönüşümüne katkıda bulunuyor. e-Fatura, e-Defter, e-İrsaliye ve e-Arşiv işlemlerinin daha etkin, güvenilir, hızlı ve GİB mevzuatlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.

ATP’nin sunduğu E-Fatura çözümleriyle, fatura gönderme ve kayıt işlemleri daha etkin, güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Faturalar elektronik ortamda kesildiği için kağıt fatura kesilmesine ve nüshalarının arşivlenmesine gerek yoktur.

E-Fatura verileri, muhasebe, ERP ve diğer bilgi sistemlerine otomatik olarak aktarılabilir. Bankacılık ödeme sistemleriyle yapılan entegrasyon sayesinde muhasebe departmanına büyük zaman kaybettiren tahsilat takibi kolaylaşır.

ATP’nin sunduğu E-Defter çözümleriyle muhasebe kayıtları GİB’e hızlı, eksiksiz ve mevzuata uygun şekilde kaydedilir. GİB kurallarına uygun kontrol raporları uyumluluğu güvence altına alır.

Kayıtlar kullanıcı bilgisine ihtiyaç duymaksızın defter verisine dönüştürülebilir. İhtiyaç duyulan raporlar çok daha hızlı ve kolay üretilir.

ATP’nin sunduğu e-İrsaliye çözümüyle ERP içerisindeki verileri aktarım ekranından kolay ve hızlı bir şekilde karşı tarafa iletir ve takibini gerçekleştirebilirsiniz. İrsaliyeleriniz şifreli olarak gönderilir ve alınır. Verileriniz bulut ortamında saklanır. İrsaliye bilgileri ERP sistemine entegre edildiğinden, bu datalar üzerinden istediğiniz dinamik raporları üretebilir ve geliştirmeler yapabilirsiniz. 

Sistem sizi yasal zorunluluklarla ilgili uyarır. Gelen irsaliyeleri sistem kaydınızla eşleştirir. Belge tarihi ve vergi kimlik kontrolü yapar. İrsaliyelerinizi sisteme kaydettikten sonra arşive otomatik olarak taşır. Böylelikle hataları ortadan kaldırır. Sağladığı kolaylıklarla size zaman ve kaynak kazandırır.

Daha yeşil bir dünya için ATP olarak e-Arşiv çözümlerini destekliyoruz. e-Fatura ile çalışan e-Arşiv, sistem üzerinde dijital imzalı faturalar oluşturur. Rapor gönderimi süreçlerini GİB mevzuatına uygun, etkin ve kolay bir şekilde yerine getirir.

GİB’in talep etmiş olduğu veriler fatura oluşturulması esnasında sağlanır ve faturalar mail kanalıyla gönderilir. Muhasebe kayıtları ödeme kaydedici cihazlarla sağlanan entegrasyon sayesinde otomatik olarak oluşturulur.