ATP ArGe

Ne “bilgi” ne de “teknoloji” rekabet için artık tek başına yeterli değil. Şirketler bugün müşterilerinden ve operasyonlarından topladıkları bilgilerin ancak %27’sini kullanabilmekteler. Tüm dünyada teknolojiye yapılan yıllık $3,8 Trilyon yatırımın %30’u doğrudan geri dönüş sağlamakta. Bilginin yararlı olabilmesi için işlenmesi, anlamlandırılması ve karar verme sürecine katkı sağlaması gerekmekte. Bu dönüşümü başaranlar rakiplerine karşı gerçek bir üstünlük ve maliyet avantajı elde etmekteler.

ATP ArGe, 2017 yılından bu yana ATP ArGe Merkezi içinde hizmet vermektedir. Akademik deneyimli personelini teknik uzmanlıklarla birleştirerek artırılmış gerçeklik, görüntülü işleme, yapay zekâ ve derin öğrenme çözümleri geliştirmektedir. Geliştirilen çözümler bilgiyi çok boyutlu işleyerek yaratıcı yöntemlerle anlamlandıran teknolojileri “karar verme sürecinin merkezine” yerleştirmeyi hedeflemektedir. Konuk ağırlama, lojistik, perakende sektörleri başta olmak üzere, rekabet, maliyet ve verimlilik baskısı altındaki şirketlerde ihtiyaç duyulan dönüşüme yardımcı olmaktadırlar.

 

İki seneden kısa bir zamanda, ATP ArGe, birçok alanda ilerleme kaydetmeyi başardı. Sonuçlanma aşamasına erişmiş 3 TÜBİTAK destekli projesi, 1 AB projesi dahil 4 proje başvurusu bulunan birimimiz, 2019 yılı içinde bir patent başvurusu yapmayı da planlamaktadır. ArGe mühendislerimiz 5 konferasta (3’ü yabancı) sunumlar yapmış ve ISET 2019 konferansında “Excellent Paper Award” ödülüne layık görülmüştür.

2017
Kuruluş
37
ArGe Ekibi Büyüklüğü
4
Aktif TÜBİTAK / AB Destekli Proje Sayısı
6
Akademik İşbirliği
1
Patent Başvurusu
5
Konferens Yayını Çıktısı

Kapsamımız

 

ATP ArGe sahip olduğu yenilikçi ArGE kapsamıyla kurumların dönüşümüne öncülük etmektedir.

arge_1

Yapay Zekâ

arge_2

Makine Öğrenmesi

arge_3

AR / VR Uygulamaları

arge_4

Big Data / İş Zekâsı

arge_5

Tavsiye ve Tahmin Sistemleri

arge_6

Çözüm Tasarlama ve Geliştirme

Geliştirmelerimiz

  • Mekân İçerisinde Müşteri, Personel ve Ekipman Tespiti ve Takibi
  • Daha İyi Eğitim Deneyimi
  • Satış Tahmini ve Tahmine Dayalı Planlama
  • Davranış Analizi ve Tavsiye Motoru
  • İlişkili Müşteri Memnuniyeti Analizi

Teknoloji Portföyümüz